Květen 2012

Začínáme

11. května 2012 v 2:41 | Jura
Na předešlých oficiálních stránkách s neplacenou doménou jsme měli jeden jediný článek v blogu! Ten postupem času ustoupil důležitějším záležitostem, ale nebojím se říct, že v dnešní době se může opět vrátit mezi nás. My Vás budeme rádi informovat o zažitých zážitcích, které se nám přihodili.

Dovolenou si každý z nás představuje trochu jinak. Já si dovolenou představuji se svými přáteli někde u moře v teple. A protože jsem nikdy na dovolené nebyl, tak si ji poslední čtyři roky nahrazuji v německých zábavných parcích. Ovšem ten poslední (2011) byl trochu jiný.

Jako již dva roky před tím Kája zorganizoval cestu do Německa na horské dráhy. Nejsou adrenalivové, jako je ta naše česká v pražských Holešovicích na výstavišti. Nechybějí u nich šroubky a matičky, občas nějaké to prkénko a celé se nekroutí silou přitažlivosti zemské a odporu v zatáčkách jednoho vozíku. Tyto horské dráhy jsou bezpečné! Může se stát, že najednou sedíte ve vozíku v první řadě na jedné z horských drah, která se může pyšnit titulem nejdelší horská dráha v Evropě. Dosahuje rychlosti 130 km/h při skoro volném pádu z 72. metrů a přetížení Vás dostane na hranici 4 G. A nebo okusíte zrychlení z 0 na 100 km/h za 2,5 sekundy s pár vývrtkami a loopingem. A při cestě zpátky do té naší malebné země se můžete zastavit na ještě jednom adrenalinovém místě. Nebudete se muset poutat do speciálních anatomických sedaček, lítat hlavou vzhůru a nebo se točit kolem dokola. Ono vlastně se toho se mnou dělo spoustu. Pocity se přibližovaly k tomu létání a točení, ale pořád jsem stál na pevné zemi. Já byl Adam, který nebyl vyhnán z ráje ven!

Neznámý Burgebrach 96138, Treppenforf 30, Germany. Teď stojím tady! GPS nás sice vedla různými polňačkami, ale nakonec stojím tady. Dívám se na budovu, která vypadá jako vila. Má i s přízemím tři patra. Nad vchodem je obří modrá elektrická kytara ve tvaru Les Paul. Na fasádě jsou vyobrazeny černé klapky klavíru a další kresby. Ano! Stojím před budovou Thomann.de. K samo-otevíracím dveřím nám všem chybí sedm schodů a po jejich zdolání stojíme u recepce. Do poslední chvíle si myslím, že se někde stala chyba. Po prvotním procházení se zdá vila ještě větší, než vypadá zvenku. Tu jsou bicí soupravy, tu jsou klavíry, tu je PA aparatura (nikdy nezapomenu, když Kája dělal zvukaře a osvětlovače v jedné osobě na jednom z nejdražších mix. pultů, které měl Thomann vystaven) ... no je tu všechno ... Potom to přišlo úplně samo, i když jsme k tomu museli dojít. Obrovská místnost, který měla ještě jedno patro. Byla plná kytar. Tohle bych v republice nehledal. Obrovské ... nepřeberné množství kytar. Je tu všechno. Akustické kytary, elektro-akustické kytary, elektrické kytary... Spousta modelů a značek. Jedna speciální místnost pro značku Fender s nápisem DONT ENTER a hodinama od Gibson. Koutek pro DEAD METAL, snad tisíce a jedny struny a další a další a další... Jak jsem napsal k jedné fotografii na FB: "Tak tohle je ráj. Lidi Vám nerozumí česky ani slovo. Vy nerozumíte ani jedno slovo německy. Pořád se na sebe usmíváte a víte, že kurva tady by jste minimálně přištích deset let chtěli bydlet. A když uz né bydlet, tak zkoušet. A když už né zkoušet, tak aspoň malej sponzoring. A když ani ten, tak si prostě jednou za čas udělat výlet a říct si: Hraju na Gibsona za 80 tisíc. Je to super pocit, i když ho nikdy vlastně nebudu vlastnit :-D" A o tom všem to je. Je to o zapálené bandě, která neřeší blbosti a užívá si ... a když řeší blbosti, tak se pohádají a příště už to doopravdy neřeší. Tím jsem chtěl říct, že jsem rád, že kapela funguje a občas jsou to dost nervy. Trochu jako na té horské dráze. Potom se potkáte na zkoušce, která šlape a užíváte si to s představou, že stojíte na prknech, která znamenají svět. Tak to je prostě bomba. No ni?

Do Thomanna jsme přijeli pro zpěvovou aparaturu. Která se nám skoro nevešla do vozidla. Ale jak říkám: "Nešlo o to něco koupit, i když to bylo nezbytně nutné. Šlo o to se podívat někam, kam by se ráda podívala pěkná řádka muzikantů. Neplánujte si svou kariéru. Ono se to v životě nějak potká a dá Vám to signál k pomyslnému skoku. Dělejte to co Vás baví a hrajte muziku, která Vás baví. Hlavně podporujte P.O.P. :-D" - to jako vážně! :-)

Na tuto "dovolenou" budu rád vzpomínat. Mrzí mě, že tam nebyli všichni, kteří tam být měli. Třeba jako Tommy & Váša. Moji bratranci a kamarádi, kteří do muziky dělají déle než my a rozumí tomu. Jednou by se tam měl podívat každý. Už jenom kvůli tomu, jak má fungovat něco, co u nás nikdy tak dobře fungovat nebude a načerpat trochu pozitivní energie. Je to pouze můj názor.

P.S. Příště ...

Buďte P.O.P. - J. "Jura" L.