Červenec 2012

7. šancí jak se dostat pod vaší kůži!

15. července 2012 v 8:00 | Jura
Na našem prvním CD bude k poslechu sedm fláků, které jsme podle svých možností a schopností dali dohromady. Je pravda, že nám do toho kecalo spousta lidí, ale protože jsme kluci šikovní ... věděli jsme koho poslouchat a koho ne! Naše celé CD jste mohli slyšet živě (16.6.2012) v Letním kině Houšťka. A je pravda, že o songách tam toho moc nepadlo. Tak jenom aby jste věděli o čem to tak nějak je!

1. Zlatá devadesátá
  • I když se to nezdá, je to jedna z našich nejstarších písní. Nebo aspoň melodie, kostra. Kostra zůstala nezměněna, ale postupem času se dopsal text (který je o strachu z dospívání a reality dnešního života. Je to taková prosba, kdy by se chtěl hlavní hrdina vrátit zpátky do doby, kdy neměl žádné starosti, ale dokázali ho potkat i slabší chvíle. Nezajímala ho práce, placení účtů ...) a musela se ještě dotvořit.
2. Herec
  • Tahle píseň vznikala, když jsem měl vztek na lidi kolem sebe a nevěděl jsem jak se z té deprese dostat a vymanit. Tak vznikl Herec. Je to o nás všech. My všichni hrajeme svou roli. Ale jsou lidi, kteří si na kamarády jenom hrají a potom Vám vrazí kudlu do zad. A proto je věnovaná hlavně jim. Jedna z těch rychlejších písní.
3. Dělnická
  • Původně měla vypadat jinak. Mělo to být poděkování všem kolegům, ale nakonec se z toho stala hymna pro všechny, kteří ráno vstávají v pět a večer se těší domů. Je to pro všechny oběti tohoto systému!
4. Uprostřed
  • Jedna z mála věcí, které se špatně vysvětlují. Možná za to mohou andělé a nebo alkohol, ale sedl jsem si s kytarou k počítači a napsal tohle. Každý si tam určitě něco svého najde. Stejně tak jako já.
5. Dr. Jekyll & Mr. Hyde
  • Písnička pro všechny mé anděli & kamarády. Omluva za to čím jsem.
6. Dům na konci města
  • Jedna z nejpomalejší písniček, která začínala v akustické verzi (myslím, že ji občas někde akusticky dáme). Prošla spoustou změn. Píseň to je o milostném vztahu (ON & ONA, ONA & ON, ONA & ONA a ON & ON), který funguje zpočátku a postupem času se dostává do krize. Příkladem proto je DŮM NA KONCI MĚSTA.
7. Klepání na nebeskou bránu
  • Cover, který jsme si udělali po svém. Myslím, že k tomu není co víc říct.