7. šancí jak se dostat pod vaší kůži!

15. července 2012 v 8:00 | Jura
Na našem prvním CD bude k poslechu sedm fláků, které jsme podle svých možností a schopností dali dohromady. Je pravda, že nám do toho kecalo spousta lidí, ale protože jsme kluci šikovní ... věděli jsme koho poslouchat a koho ne! Naše celé CD jste mohli slyšet živě (16.6.2012) v Letním kině Houšťka. A je pravda, že o songách tam toho moc nepadlo. Tak jenom aby jste věděli o čem to tak nějak je!

1. Zlatá devadesátá
  • I když se to nezdá, je to jedna z našich nejstarších písní. Nebo aspoň melodie, kostra. Kostra zůstala nezměněna, ale postupem času se dopsal text (který je o strachu z dospívání a reality dnešního života. Je to taková prosba, kdy by se chtěl hlavní hrdina vrátit zpátky do doby, kdy neměl žádné starosti, ale dokázali ho potkat i slabší chvíle. Nezajímala ho práce, placení účtů ...) a musela se ještě dotvořit.
2. Herec
  • Tahle píseň vznikala, když jsem měl vztek na lidi kolem sebe a nevěděl jsem jak se z té deprese dostat a vymanit. Tak vznikl Herec. Je to o nás všech. My všichni hrajeme svou roli. Ale jsou lidi, kteří si na kamarády jenom hrají a potom Vám vrazí kudlu do zad. A proto je věnovaná hlavně jim. Jedna z těch rychlejších písní.
3. Dělnická
  • Původně měla vypadat jinak. Mělo to být poděkování všem kolegům, ale nakonec se z toho stala hymna pro všechny, kteří ráno vstávají v pět a večer se těší domů. Je to pro všechny oběti tohoto systému!
4. Uprostřed
  • Jedna z mála věcí, které se špatně vysvětlují. Možná za to mohou andělé a nebo alkohol, ale sedl jsem si s kytarou k počítači a napsal tohle. Každý si tam určitě něco svého najde. Stejně tak jako já.
5. Dr. Jekyll & Mr. Hyde
  • Písnička pro všechny mé anděli & kamarády. Omluva za to čím jsem.
6. Dům na konci města
  • Jedna z nejpomalejší písniček, která začínala v akustické verzi (myslím, že ji občas někde akusticky dáme). Prošla spoustou změn. Píseň to je o milostném vztahu (ON & ONA, ONA & ON, ONA & ONA a ON & ON), který funguje zpočátku a postupem času se dostává do krize. Příkladem proto je DŮM NA KONCI MĚSTA.
7. Klepání na nebeskou bránu
  • Cover, který jsme si udělali po svém. Myslím, že k tomu není co víc říct.


8. Krabička cigaret - PREMIÉRA 14.7.2012 (doposud nevydaná)
  • Tahle songa si cestu na CD nenašla (Ono těch songů bylo víc, ale postupem času jsem je hodil do archívu. Třeba ještě dozrajou a přestal jsem je řešit), ale i když si tu cestu nenašla, tak se hraje LIVE. Osobně z toho mám radost, protože tuhle mám hrozně rád. Udělaly se do ní skvělý bicí a má něco do sebe. Je to songa o krabičce cigaret. Teď jsem Vás překvapil co? :D
9. Srdce do sáčku - PREMIÉRA 14.7.2012 (doposud nevydaná)
  • Myslím si, že už nikdy v životě neudělám takovouhle songu. Moje doposud nejvíc otevřená píseň o tom co mě doopravdy bolí. Zásah do minulosti! Potřeboval jsem se zbavit všech svých chyb, které jsem v minulosti udělal. Touhle songou jsem se toho chtěl zbavit. Tak tomu necháme trochu času! Uvidíme jak to dopadne
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama