Říjen 2012

Mini šňůra

7. října 2012 v 11:27 | Jura
Po delší době jsem se pustil opět do blogování. Máme za sebou tři soboty, kde jsme odehráli tři koncerty. Jak to všechno vypadalo si můžete přečíst právě zde.

A začneme pěkně od začátku! S legendární kapelou, která pocházela z města aut. The Plantážníci!

22.9.2012 mlado-boleslavské U-turn praskalo ve švech. Ovšem cesta na prkna tohoto klubu byla taková celá zamotaná. Seznámil jsem se s (pro mne) největším punkáčem z města aut. Johnny Násilník, frontman kapely The Plantážníci. Poslal jsem mu CD ohledně recenze a skončili jsme u toho, že mi napsal na FB. "Kolik by stálo Vás dostat do Bolky." Tím to asi tak všechno začalo. Nakonec naše sáhodlouhé vzájemné spamování schránek dospělo k tomu, že POP se stal náhradníkem. A jak to skončilo? No jak asi. :-) 22.9.2012 ve složení: Stanley K, TV sdttedrex, POP, No Empaty, the Plantážníci & THE SMOKERS se zúčastnili akce s názvem GAG on this!
V ten den mi nebylo vůbec dobře. Virové onemocnění je prostě svině! V klubu byla na můj vkus trošku zima. Na jednom místě se sešel R´N´R, PUNK, POP a další styly. Nikdy před tím jsem nestál na pódiu před tolika punkáčema, kteří se pohupovali v rytmu naší muziky a dokonce si i pobrukovali. A hlavně to bylo POPrvé, kdy nás z větší části nikdo neznal. Ba dokonce ani jako kamarády. Ještě to mělo jednu nevýhodu. Musel jsem řídit kapelnický vůz, který s dovolením zapůjčil frontman kapely Kája, tam i zpátky :-) Tento koncert se zapsal do análů nesmazatelným písmem. Nejlepší punková kapela z města aut (The Plantážníci) měla poslední koncert! Takže milujte město aut. Protože my ho milujeme. A třeba zase někdy v U-turn! Díky za tu příležitost.

Teď se posuneme o týden dopředu. Panský dvůr s kapelou 008 na akci s názvem: PUNK NA PUNKČÁKU.

29.9.2012! Datum, které se v kapele POP zapisuje zlatým písmem. Začalo to opět tak nějak složitě. Mirek z kapely 008 hledal kapelu na zářiový program. Akce, která by měla být proti drogám, proti chlastu ... Taková ta klasická párty na čaji o páté. :-) Kája se s Mirkem spojil a začalo se domlouvat všechno potřebné. Nakonec z celé akce sešlo. Chyba byla na straně nám neovlivnitelé, takže se vytvořil PNP. Prvnotní ohlasy z kapely nebyly moc pozitivní. I já byl proti tomu. Po neshodě s zařízením zvukaře se mi tam chtělo ještě méně (myslím, že je důležité to napsat). Nakonec se řeklo, že se pojede.
Dorazili jsme do Řitky. Celou cestu pršelo a vypadalo to všelijak. Jak kdyby se na nás valila smůla, protože zkouška před koncertem stála za prd. Po příjezdu dáváme první pivo. Věci necháváme v autě, zdrávačka a aklimatizace - ta je důležitá. Po dohrání první kapely se chystáme my. Říkám si, že moc lidí asi nedorazí a budeme se muset spokojit s tím co je. Probíhá zvukovka. A potom to přijde. Světla zhasínají a my začínáme krájet kus playlistu za kusem. Lidi? Stojí před náma. Přesně před náma. Nikde není žádné pódium. Jsou až tak blízko, že cítím jak jejich těla rozhání nehybný vzduch a oni zase musí cítit, jak nehorázně z nás teče pot. Něco takového se nestává každý den. Publikum je skvělý! Vrací nám zpátky energii, kterou jim dáváme. Je to nekonečný a já nechci aby to skončilo. Dohráváme Klepání. To je konec. Na okamžik se rozlije po celém sále absolutní ticho. Úplně slyším, jak dopadající kapka potu se tříští o zem. Je to zase jako věčnost, ale s tím rozdílem, že tohle skončit prostě musí! Dav začíná šílet. Ještě jednu, ještě jednu ... Vždycky s sebou vozíme playlist na kterém jsou i přídavky, ale tady se člověk musel zeptat. Kdyby se nezeptal, tak to je jako ukradnout v sámošce rohlík a nezaplatit za něj - hehe. Stánky, párky zní celým sálem. Tuhle prostě ty lidi úplně žerou. A tak ... rozjíždíme Dělnickou! Stánky, párky ... Ukrutná podpora. Končíme. Dohráváme ještě J&H a balíme kufry. Ještě si s radostí stoupneme mezi tu skvělou skupinu živých těl a užíváme si společně koncert 008. Ještě prostě jedno pogo! Končí to tím, že jsem Tomášovi málem vyrazil zuby, Kájovi způsobil otřes mozku a já si díky cizímu loktu málem prokousnul spodní ret. Nejlepší koncert, který kdy byl doposud odehrán. DÍKY MOC VÁM VŠEM! Po tomhle hraní jsem si řekl, že se*u na všechny recenze! :DD

Poslední koncert ... No posrat se to asi někde muselo :D

6.10.2012! Evropská noc VOL. III. klub Klubovna. K tomu snad nemůžu nic napsat. A kdybych to napsal, tak by to bylo hodně dlouhý, hodně sprostý a hodně na prd! :D Kvůli času se neodehrál celý playlist, aby se potom mohli pouštět CDčka. :D Přítomné publikum ocenilo cover verze předešlých kapel. Jinak se stálo a koukalo. No jak někdo poznamenal: "Kinder párty nebrat." :DD Byla to zkušenost, která nám toho dala hodně. Třeba jsem si nechal palec ve dveřích auta, když jsem je zavíral. Cestou domů jsem koukal přes zamlžené sklo kapelnického vozu do ulic, které byly zmáčeny deštěm. Můj mozek mi pořád přemítal těch nejhorších 30 minut. Nakonec se každý z nás na to vys*al a povinně v Houku jsme vypili své mozky :D A bavili se!

Kdybych to všechno suma sumárum: Celkově to byla zkušenost, která nám něco dala ... něco vzala! Všechno špatný hážeme za hlavu. A to dobrý? To nás těší a tajně se tím v našich srdcích nechávame každý sám sebe hýčkat! :D

23.11.2012 se uvidíme na CLOCKWORK ORANGE NIGHT v Modré Vopici :)

Díky moc Vám všem za přízeň a hlavně skalním fanouškům, kteří s námi objeli všechny tyto tři koncerty!