Květen 2013

Rock´n´beer festival 2013

28. května 2013 v 15:12 | Jura
Když sny se stávají skutečností, bolí to moc!

Chtěli jsme to víc, než cokoliv jiného. Ale nikdo z nás se to neodvážil říct nahlas. Pořád nás to trochu hlodalo. Ale když už tam to jméno bylo ... cíl byl jasný. Dostat se mezi 60 kapel a užít si to. Den za dnem do konce hlasování se každý z nás díval a magickým tlačítkem F5 aktualizoval stránku. Počítal hlasy, propočítaval strategii až do úplného konce. Nejhorší na tom bylo, že nikdo z nás nemohl nic dělat. Seděli jsme a dívali se ... a ono to vyšlo! Vidět jméno kapely na plakátu bylo jako znovuzrození (já se na něj musel podívat víckrát) ... bylo to fantastické & ... začali jsme mít strach! Poslední společný koncert jsme totiž odehráli na Valentýna v pražském Matrixu a 18.5.2013 v Řitce, kde naše zastoupení bylo silně oslabeno a celý set byl akustický. Jubilejní desátý koncert ... No i pád na hubu je posun dopředu. Vystupujeme na
Rock´n´beer festivalu v rámci Českého pivního festivalu.

22.5.2013

Image and video hosting by TinyPic


Je to tady. Ani nevím jak se kdo dostal do zkušebny ... ??Tommy byl na cestě, já se chystal, Kája jel pro auto a Kanec?? Váša měl vypnutý mobil a čekalo se jenom na něj. Ano ... padlo dost slov na jeho hlavu, ale po příjezdu a vysvětlení, že jede z Bečova (26 km za KVčkama) byl omluven a dostal pochvalu před aparaturou. Tím si nás dost získal. Jednou se odehrál playlist a mohlo se balit. Bralo se všechno. Po dlouhé době zkušebna zůstala prázdná ... teda ledničku, PAčko a sedačku jsme s sebou netáhli ... Nová aparatura se vezla v krabicích, v kterých se pořídila. Naše kapela je snad jediná na světě :D :D :D

Příjezd byl pompézní ... Kolonu vedl Kanec s Tommym ... Já vím, že výstaviště Holešovice je rozsáhlý objekt, ale když se hraje u stanu pod Stromovkou, tak to doopravdy NENÍ vyhořelá půlka výstaviště. Věděli hovňajs a jeli kam neměli. Každý z nás byl trochu v nervu, ale tohle byl vrchol. Mě tekly nervy ... :D Krásně nám pršelo a já se šel pěšky zeptat ochranky co a jak. Váša dostal rozkaz, aby čekal na odpověď ... sedl si do auta ... cukrář ... Jo, byl jsem vytočenej, protože každej v ten den kapitán lodi a když se začala potápět, tak byli na souši (nebo v suchu) jako první. Nakonec se přistálo a vešlo se do hlavního stanu.

Teda lidi, to Vám byla taková krása. Stoupli jsme si na stage ... prkna co znamenají svět ... a to byl pohled snad ještě hezčí, než z koňského sedla. Volali jsme Šárce (manažerka festivalu) a zašli za ní do backstage. To byla krása ... Rozpršelo se ještě víc a chvíli jsme posečkali nad tuplákem piva, až déšť trochu ustane a my vyházíme aparaturu z dodávky.

Po rozmotání šíleného hada kabelů a nazvučení bicích mohla začít zvuková zkouška. Až na místě nám došlo, jak moc dobrý má Váša aparát. On nepotřebuje před kombo mikrofon ... on má zdířku vzadu. To je luxus. Začalo se zvučit a Kája ... no Kája seděl před pódiem a dával si klobásku. :D "Okej, takže zkouška druhého mikrofonu!" znělo od zvukaře. "Raz, dva (začal jsem klasikou). Ahoj lidi, jak se máte? Vás tady dneska je. Líbí se Vám to tady?" asi jsem nezačal moc dobře. :D Zvukovkou jsme protáhli Chtít chytit vítr a mohlo se jít pomalu na to. :)

Na podium vystoupil chlápek. Měl snad dva a půl metru a vážil snad tunu! Do té doby jsem si myslel, že to je šéf vyhazovačů. Ukázal nám nějaké fotky a kousky, které dělá. Fakt to byl řízek. No nas*anýho bych ho vidět nechtěl. Na to jaký budil respekt, byl fakt v pohodě. Vystoupil na ty prkna a začal uvádět. Skvělej moderátor! My stáli v backstage, která celá nadskakovala. Všichni nervózní. Jenom Váša se potutelně usmíval. Nakonec nás moderátor vyzval na podiu. Než jsme začali, prohodil s námi pár slov a mohlo to začít. Kanec měl premiéru!

Přišlo se nás podívat pár známých tváří a pár tváří, které bychom rozhodně nečekali. Díky moc všem!

Playlist (doufám, že si ho pamatuji dobře, ale asi ne)
Zlatá Devadesátá
Herec
No.1
Srdce do sáčku
Krabička
Chtít chytit vítr
Uprostřed
Dr. Jekyll & Mr. Hyde
Vrať mě zpátky!
Dělnická
Dům na konci města
Brána

Dohráno. Spokojenot? Těžko říct. Nervozita jistě hrála svou roli. Taky jsme měli dost času se pořádně nazvučit. Mohli jsme tomu dát víc ... dnes už to neovlivníme a s odstupem času to nebylo tak špatný. Vždycky dokážeme zahrát lépe, možná jsme měli zahrát lépe ... ale už je pozdě.

Po sklizení aparatury jsme se vydali do víru piva, piva a blaženosti, piva a piva. Mezitím co Jura dělal rozhovor do studentpointu.cz (který mimochodem ... no media no :D), tak za Kájou přišel pravý a nefalšovaný angličan se slovy: "Do you speak English?" Kája odpověděl ano, ale very little - angličan se rozzářil a pokračoval: "You band is very good band." a ukázal na svou partnerku, která zdvihla ... oba dva své palce. To muselo Káju potěšit a potěšilo to i mě. Nakonec jsme seděli u chlapíka z Lidovek, který měl podobný názor, jako angličani :D (víte jaká je teď naše nejsledovanější webová stránka? :D). Takže to nakonec nebylo vůbec špatné! Vlastně to bylo asi i dobré :) A všechny nervy byly tu tam ... Nikdo na nikoho nenadával. Jenom jsme si to užívali! Díky moc kluci!

Nakonec se vydařila i vietnamská párty. Jediné mínus jsem viděl v tom, že kapely, které hráli v pozdějších hodinách byly vypínány. Což by se dělat nemělo. Bohužel tak byla nastavená pravidla.

P.S. Ovšem pro mě osobně najkrásnějším a hřejivým slovem bylo: "Bylo to skvělý, nikdy jsem Tě neviděla se tak dlouho usmívat. Tebe je tady škoda. Tady jsi mrzout a tam žiješ. Hodně štěstí." - kolegyně z práce :)

Zase někdy! Třeba dopíšu jak to všechno dopadlo ... hehe :)

P.P.S. Sorry všem, kterým jsme slíbili písničku a zapomněli na to. Je jasný, že pro Vás byly všechny! :)