Červen 2013

Evropská noc VOL. IV.

11. června 2013 v 8:33 | Jura
Všichni víme, jak to dopadlo minulý rok. Slýchávali jsme o propadáku a topili své emoce v Houku. Večer pršelo ... první sprcha nepovedeného koncertu. Konstalace hvězd nám prostě nepřála. A teď ... stojíme o pár ulic vedle! Praha 6 - Dejvice, akademická půda ČVUT, Masarykova kolej, student club - EVROPSKÁ NOC VOL. IV.

První koncert roku 2013 se odehrál v pražském Matrixu na Valentýna. Postarší pár zřejmě neměl v ten večer kam jít a tak přišli na nás. I když bylo prázdno, po stránce hudební to bylo bezchybné. Neodflákli jsme to, jen jsme neměli publiku co říct a odehrálo se v rekordním čase. Po tom všem sedíme v backstage a Váša říká, že bychom mohli hrát na Evropské noci. Byl jsem pro!

Image and video hosting by TinyPic

Na nějakou chvíli se na Evropskou noc zapomnělo. Bylo toho moc. Oblíbený, ale oslabený koncert v Řitce, Rock´n´beer fest 2013 a takové ty personální záležitosti ... hehe ...! Ale ono Vás vždycky dožene, co Vás dohnat má. Najednou to bylo tady. Tommy měl zubaře, akusticky to Váša dát nechtěl ... já osobně si nebyl jistý, zda vůbec hrajeme (čtvrtek - den před koncertem)! A proto to bylo na facebooku až v den koncertu, kdy se vyjíždělo. Bylo jasné, že hrajeme ... ale nebylo jasné v jakém složení. Těšil jsem se ... ostatní tváře evidentně ne. :)

Ve zkušebně jsem seděl s Vášou a zkoušel se kompletní set akusticky. Neznělo to špatně. Po čase přijel Kanec a Kája dorazil, až když byly všechny věci venku (ten ví jak má přijet na akci (ve velkém stylu)). Všechno se to naskládalo do kombíka a vyrazilo se. Kanec, Kája & já v kombíku. Váša před námi na motorce - celou cestu byl černým terčem pro naše humorné hlášky.

Parking! Vystupujeme z vozu a jdeme obhlídnout místo. Je to taková naše tradice. Amfiteátr této budovy nebyl úplně podle mého gusta. "Ty woe ... tady jako hrajeme?" No nechápal to nikdo z nás. Student club vypadal dobře, vedro tam bylo takové, že se nedalo dýchat a piva z kelímků se samovolně odpařovala do vzduchu. Nanášeli jsme aparaturu do kuchyňky/skládku. Najednou telefon a v něm jako skřítek se ozval Tommy. Chudák nemohl ani pořádně mluvit. Po chvíli volal podruhé, že je na místě (ještě že nám v pátek poslali proud do krtka, jinak by jeho cesta (Tommyho cesta) byla o to složitější. Scházíme se nahoře před kolejema. Dávám cigaretu a Tommy mi upíjí pivo ... jak má celou pusu ještě nehybnou, nechává mi tam slintu ... "Nech si ho. Koupím si jiné." "Zkusím cigaretu." ... Tommy táhnul táhnul, ale neutáhnul. To už jsme vydrželi a vyprskli smíchy. TEN DEN BYL ZA NĚJVĚTŠÍHO HRDINU! - přišel se sešitou pusou a odehrál!

Čas plynul a my měli začít. Nějak nám nikdo neřekl, že nebudeme hrát na svoje aparáty, které jsme tedy táhli naprosto zbytečně. Vytáhli jsme kytary a začali ladit ("Poslední uklízí ladičku." - bohužel to odnesl Kanec, který to měl jen tak, aby vytrhnul zdroj ze zásuvky, jenž byla lehce pod stropem), Tommy si mezitím chystal plechy a svůj brutální deseti palcový virbl ... hehe ... Párkrát šlápl na šlapku a pohladil kopák. Okamžitě k nám přiskočil barman: "Hele, nejdou ty bicí tak o čtvrtku stáhnout?" "Co? Nejsou nazvučený." "A do&@{}!" ... Do aparátu jsem zarazil kabel, volume otočil doprava a kombo začalo okamžitě vazbit ... Zvukař chudák dělal co mu šavle na mixáku stačily, ale už se to odpálilo.

Celou první písničku jsem stál za rohem, opřený o zeď a díval se na sebe do zrcadla, jak mi to krásně jde a jak mi to sluší! V rudém tričku s nápisem CCCP nehraji každý den ... asi jako že Kája nechodí každý den zabalený do vlajky Sovětského svazu. Recese se povedla na výbornou. Zvukař mi to dal dohromady - super! Odehrálo se ... všichni propocení! Nikdy bych nevěřil, že by nás někdo dal POGO! A ono opravdu. Atmosféra byla vynikající a všichni zapomenuli na minulý ročník.

Po odehrání běžím na čerstvý vzduch a lehce provětrat plíce. A jak kdyby mi dal někdo facku! Udělalo se mi zle. Po tom jednom vypoceném pivu to asi nebylo. Chvíli ještě sedím venku a nechávám si v sobě sednout tu výbornou atmosféru. Vracím se do klubu. Na to jaký tam bylo vedro ... mé tělo objala zimnice. Už jenom sedím a moc nemluvím. Váša už je asi doma a Kanec je po náročném týdnu dost unavený. Po skončení kapely jdeme dozadu a ve třech bereme všechno ... Tommy je na plech! :) S věcmi nám pomáhá hlavní pořadatel Ondra. Sedíme u auta a kecáme. Nevěří, že chodíme skoro všichni do práce a že nám už není dvacet let. Na příští rok má velké plány! A to je dobře. "Kluci ... přijedete příští rok?" "Jako se podívat, nebo si zahrát?" "Zahrát!" "Jasně kámo, rádi přijedeme." "Ty vole! To je super, Vás miluju. Kvůli tomu to dělám #&@{}#&@{} ..." (dál už si to tolik nevybavuji! :D) Nakládáme kombíka a Kanec mizí směr AKK. Vracíme se do klubu! Nějakej parchant mi ukradl colu ... a před tím pivo. Pořád mi není dobře a tak se sunu zase ven. Pod kamerovým systémem stojím uprostřed trávníku a slušně si odplivnu tři litry. Takhle končí asi dobrej večírek. Kanec píše SMS, že věci jsou ve zkušebně. Odpovídám, že mě ruší při ... (však víte). Nějakou hodinku se ještě pohybuji po areálu a mizím domů.

Po cestě potkávám různé typy lidí. Na plech opilý turisty v noční tramvaji, spící bezdomovce na lavičkách zastávek MHD. Totálně na plech vykašeného Rocky Bolboa, ležícího mladíka na přechodu pro chodce s kamarádem, který má dost problémů sám se sebou ... Praha žije ... a prej že ... co tu žijou, moc nežijou ... :D

P.S. Kdyby si Váša měl balit své věci sám, tak už minimálně třikrát někde nechal basu ... To máš za to! :D